Szlak Piastowski

 

Turystyczna trasa znana pod nazwą Szlak Piastowski jest najstarszą tego typu trasą w Polsce, a jej przebieg łączy najważniejsze obiekty i zabytki związane z początkami państwa polskiego. Obecna koncepcja, opracowana w 2012 roku, przewiduje dwie trasy: wschód-zachód (od Lubinia do Włocławka) oraz północ-południe (od Łekna do Kalisza), z punktem przecięcia w Gnieźnie.

Na terenie powiatu wrzesińskiego zlokalizowany jest jeden gwarantowany obiekt szlaku – ekspozycja grodu z częściową rekonstrukcją in situ w Grzybowie oraz jeden aspirujący – Muzeum Regionalne Ziemi Pyzdrskiej z siedzibą w dawnym klasztorze franciszkańskim z XIV wieku. Warto również odwiedzić leżący tuż za granicą powiatu gród plemienny z połowy IX wieku w Gieczu.

Wirtualny przewodnik po Szlaku Piastowskim

Powiat wrzesiński jest członkiem Klastra Turystycznego Szlak Piastowski, który powstał w celu koordynacji Szlaku Piastowskiego na terenie województwa wielkopolskiego, kreowania jego atrakcyjnego wizerunku na terenie województwa wielkopolskiego, w kraju i zagranicą, zwiększenia liczby turystów odwiedzających szlak i region, wydłużenia ich czasu pobytu, a co za tym idzie zwiększenia dochodów z turystyki. Więcej o działaniach klastra na www.szlakpiastowski.pl

 

 Fot. Sz. Rewers

 

Fot. M. Jadryszak

 

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej