Bezpłatny System Informacji SISMS

SMS-y ostrzegawcze na życzenie

Materiał wideo na stronie tvwielkopolska.pl

System ostrzegania przez wiadomości tekstowe wysyłane na telefony komórkowe już działa. Wystarczy ściągnąć aplikację na smartfona lub wysłać SMS-a z odpowiednim kodem.

Samorządowy Informator SMS – bo tak nazywa się ten system – to rozwiązanie, które pozwala na informowanie mieszkańców o zagrożeniach, konieczności ewakuacji wskutek zaistniałych zdarzeń, bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych, imprezach kulturalnych i sportowych oraz innych ważnych wydarzeniach na terenie powiatu wrzesińskiego.

Można zarejestrować się na dwa sposoby. Posiadacze telefonów typu smartfon mogą pobrać odpowiednią aplikację o nazwie Komunikator SISMS poprzez stronę www.komunikator.sisms.pl, a następnie po zalogowaniu dodać swoją grupę tematyczną. W naszym powiecie jest pięć grup odpowiadających podziałowi administracyjnemu na gminy. W miarę zapotrzebowania będą powstawać nowe grupy tematyczne. Warto dodać, że za pomocą tego rozwiązania do wiadomości mogą zostać dołączone zdjęcia, filmy, pliki audio. Aplikacja ta dostępna jest również bezpłatnie w tzw. sklepach z aplikacjami dostępnymi z poziomu oprogramowania smartfonów.

Drugi sposób rejestracji przeznaczony jest dla posiadaczy pozostałych typów telefonów komórkowych. Ta opcja opiera się na bezpłatnym otrzymywaniu ostrzeżeń i alarmów w postaci wiadomości SMS. Mieszkańcy, którzy chcą zarejestrować się do systemu w ten sposób muszą wysłać jednego SMS-a o treści wybranego kodu na numer 661 000 112. Koszt jest zgodny z planem taryfowym właściciela komórki. To rozwiązanie umożliwia otrzymywanie bezpłatnych wiadomości tylko na temat spodziewanego dużego zagrożenia.

 

W najbliższym czasie Starostwo Powiatowe rozpocznie prace nad powstaniem systemu ostrzegania skierowanego do mieszkańców z terenów zagrożonych powodzią. Rejestracja użytkowników tej grupy będzie przebiegać w sposób indywidualny (przez wypełnienie formularza zgłoszenia) przy wsparciu urzędów gmin, które pomogą dotrzeć do szczególnie zainteresowanych takimi informacjami.

(red.)
 

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej