Mapa powiatu

1% podatku na organizację pożytku publicznego

Początek roku to czas składania zeznań podatkowych. Termin oddawania PIT-ów upływa z końcem kwietnia, ale już teraz warto pomyśleć o tym, komu oddamy 1 procent naszego podatku dochodowego. Chociaż kwoty te są z reguły niewielkie, to jak głosi przysłowie – „Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”. Na terenie powiatu wrzesińskiego mamy 13 zarejestrowanych organizacji pożytku publicznego. Dla nich liczy się każda złotówka.

Towarzystwo Wykorzystania Wód Termalnych i Walorów Naturalnych Ziemi Czeszewskiej
Numer KRS: 0000067804

Głównymi zadaniami Towarzystwa Wykorzystania Wód Termalnych i Walorów Naturalnych Ziemi Czeszewskiej jest rehabilitacja osób niepełnosprawnych z gminy Miłosław. Towarzystwo prowadzi Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji Konnej w Czeszewie.

Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne
Numer KRS: 0000078510

Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne działa od 1977 roku. Wspiera kulturę i życie społeczne poprzez udział w organizacji rocznic różnych wydarzeń historycznych, na przykład Bitwy pod Sokołowem czy uchwalenia konstytucji 3 Maja. WTK corocznie bierze udział w uroczystościach, między innymi Święta Wojska Polskiego czy Święta Niepodległości. Organizuje konkursy wiedzy historycznej, wspiera odbudowę pomników i grobowca gen. Grudzielskiego w Gozdowie. Towarzystwo prowadzi również działalność wydawniczą. Ma na swoim koncie 13 publikacji.

Fundacja Dzieci Wrzesińskich
Numer KRS: 0000113200

Fundacja Dzieci Wrzesińskich koncentruje się przede wszystkim na pomocy dzieciom – organizuje wyjazdy, warsztaty artystyczne, korepetycje. Drugim filarem działalności jest wspieranie leczenia i rehabilitacji nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Poprzez rządowy program ASOS – Aktywność Społeczna Osób Starszych – integruje młodsze i starsze pokolenia, na przykład w trakcie zajęć komputerowych. Fundacja obejmuje działalnością cały powiat wrzesiński. W dużej mierze opiera swoje działanie na darowiźnie, bo potrafi uzbierać nawet 60 tys. złotych z jednego procenta podatku.

Miejski Klub Sportowy „Victoria” we Wrześni
Numer KRS: 0000115217

Solidną dawkę sportowych zmagań zapewnia Miejski Klub Sportowy „Victoria” we Wrześni. Klub prowadzi szkolenia dla młodych piłkarzy. Organizuje także wyjazdy. Potrzeby są duże, bo w „Victorii” trenuje około 150 młodych piłkarzy. Przekazane środki klub chce przeznaczyć na szkolenia i wyjazdy, a to bardzo kosztowne, bo trzeba opłacić zakup sprzętu sportowego, butów, ubrań, transport, ubezpieczenia, opłaty sędziowskie. „Victoria” pozyskuje finansowanie z różnych źródeł – od sponsorów, samorządu lokalnego oraz z darowanego procenta od podatku.

Stowarzyszenie „Pro Bono Familiae”
Numer KRS: 0000298697

Pro Bono Familiae wkłada wiele wysiłku, aby pomagać dzieciom i rodzinom. Organizuje darmowe dyżury ekspertów, „Korepetycje za grosik”, zajęcia w czasie ferii i wakacji. Dzieci uczestniczą także w imprezach okolicznościowych, na przykład „Anielskiej choince” i własnoręcznie robią kartki.


Towarzystwo Kulturalne „Echo Pyzdr”
Numer KRS: 0000117319

Towarzystwo Kulturalne „Echo Pyzdr” prowadzi działalność na szeroką skalę. Dzieli się ona na cztery segmenty – rozwój lokalny, współpraca międzynarodowa, dziedzictwo kulturalne, Lokalna Organizacja Turystyczna „Puszcza Pyzdrska”.  Podarowany procent podatku przeznacza w całości na stypendia dla utalentowanej młodzieży licealnej oraz studentów. W sumie około 30 tys. złotych, z czego tylko 6 tys. pochodzi z przekazanego 1 procenta podatku. Przyznając pomoc wykracza daleko poza gminę Pyzdry i zwraca szczególną uwagę na społeczne zaangażowanie potencjalnych stypendystów. W ramach współpracy międzynarodowej „Echo Pyzdr” realizuje projekty w Mołdawii dzięki aktywnemu pozyskiwaniu środków z funduszy europejskich.

Fundacja „Dwór w Podstolicach”
Numer KRS: 0000013555

Fundacja „Dwór w Podstolicach” troszczy się o renowację zespołu pałacowego w Podstolicach oraz kościoła bezwyznaniowego w Nekielce. Obecnie skupia się na kościółku, który wymaga przeprowadzenia gruntownego remontu – odeskowania sufitu, renowacji chóru, zainstalowania ogrzewania. To właśnie na ten cel przeznaczone są środki uzbierane z darowizny na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Kościół w Nekielce to miejsce spotkań kulturalnych, koncertów oraz wystaw.

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierkach
Numer KRS: 0000077589

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierkach współpracuje z Państwową Strażą Pożarną, aby zapobiegać powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożarów oraz innych klęsk żywiołowych. Strażacy-ochotnicy pomagają zawodowym strażakom w akcjach ratowniczych. Oprócz tego zabezpieczają imprezy plenerowe, na przykład Bieg Kosyniera, Niedzielę za miastem i rajdy rowerowe. W 2012 roku OSP Węgierki zakupiła pompę hydrauliczną, a w tym roku zamierza dokupić do niej nożyce.

Wiejskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalno-Turystyczne „Szansa”
Numer KRS: 0000239659

Wiejskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalno-Turystyczne „Szansa” od 2005 roku prowadzi Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie, obejmujący szkołę podstawową i gimnazjum, a także przedskole „Grzybek” w Kleparzu. Stowarzyszenie zawiązało się, kiedy zapadła decyzja o likwidacji szkoły publicznej. Dzięki tej organizacji dzieci mogą dalej uczyć się w Grzybowie. Jeden procent podatku zostanie przeznaczony na dofinansowanie nie tylko wyjazdów dzieci do kina czy teatru, ale także zakup pomocy naukowych oraz działalność wykraczającą poza funkcjonowanie szkoły – wspieranie Zespołu Szkół Specjalnych, orkiestry dętej, grodu w Grzybowie, seniorów.

Uczniowski Klub Sportowy Tiger Team
Numer KRS: 0000278620

W Tiger Team można nauczyć się taekwondo olimpijskiego. Klub szkoli przede wszystkim dzieci i młodzież od piątego do osiemnastego roku życia, ale na zajęcia przychodzą także studenci. W treningach, które odbywają się dwa razy w tygodniu, bierze czynnie udział około pięćdziesięciu klubowiczów. Tiger Team przeznacza darowiznę na zakup sprzętu – kasków, ochraniaczy, pacek – oraz organizację letniego obozu rekreacyjno-sportowego. Tygrysy biorą udział także w zawodach sportowych i zgrupowaniach.

Wrzesińskie Stowarzyszenie Abstynentów „Jantar”
Numer KRS: 0000113200, cel szczegółowy: WSA Jantar Września

„Jantar” pomaga osobom i rodzinom dotkniętym problemem alkoholowym i przemocą. Organizuje terapie zajęciowe i wyjazdy, prowadzi program sportowy. Wspiera dzieci z różnymi problemami. Organizacja liczy 60 członków. Przekazane środki finansowe pomogą w prowadzeniu działalności stowarzyszenia, na przykład opłaceniu terapeuty, prawnika i psychologa.

Stowarzyszenie na rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych „Drogowskaz” we Wrześni
Numer KRS: 0000165797

„Drogowskaz” prowadzi działalność o dość szerokim zakresie. Nie ogranicza się tylko do pomagania osobom poszkodowanym w wypadkach, czyli pomocy materialnej, niezbędnej do przeprowadzenia rehabilitacji i zakupu kosztownego sprzętu – wózków inwalidzkich czy rowerów treningowych. Stowarzyszenie wspiera straż pożarną oraz pogotowie poprzez zakup sprzętu potrzebnego do ratowania życia. Organizuje także spotkania dzieci z policjantami. W planach ma utworzenie centrum bezpieczeństwa powiatowego, ale do tego potrzeba pieniędzy na sprzęt audiowizualny i komputery.

Uczniowski Klub Sportowy „Olimp”
Numer KRS: 0000305451

UKS „Olimp” organizuje młodzieży czas wolny – prowadzi zajęcia sportowe. Uczniowie najchętniej grają w gry zespołowe – siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną. Mają także okazję do wyjazdów na rozgrywki sportowe oraz obozy sportowo-wypoczynkowe. Klub dba o obiekty sportowe i dokupuje niezbędny sprzęt. Przekazany procent od podatku pomoże dofinansować udział drużyn w różnych rozgrywkach oraz wesprze udział w obozach dzieci z niezamożnych rodzin.
Katarzyna Błochowiak

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej