Chór kameralny "Pro Musica"

Chór Kameralny Pro Musica powstał w listopadzie 2002 roku, początkowo jako kwintet wokalny. Dyrygentem zespołu jest Liliana Kucza – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu i Podyplomowego Studium Emisji Głosu w Bydgoszczy.

Chór działa w ramach Stowarzyszenia, które tworzą sympatycy sztuki muzycznej. Prowadzi ono działalność koncertową oraz promuje młodzież utalentowaną artystycznie. Zespół wykonuje repertuar zróżnicowany stylistycznie: od dzieł z epoki renesansu po współczesne utwory rozrywkowe. We wrześniu 2005 roku wystąpił w filmie Statyści, w reżyserii Michała Kwiecińskiego. 

Zespół Pro Musica wiele koncertuje oraz aktywnie uczestniczy w festiwalach i konkursach chóralnych. Chór wystąpił między innymi na Ogólnopolskim Festiwalu „Canto Domini” w Krakowie, który odbywał się w maju 2008 roku.

Przesłuchania festiwalowe w auli Akademii Muzycznej w Krakowie. Jury krakowskiego festiwalu przyznało wrzesińskiemu zespołowi wyróżnienie

Koncert finałowy krakowskiego festiwalu w Katedrze Wawelskiej

W październiku 2008 roku w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Chórów „Caecilianum”. Wrzesiński zespół został wybrany na reprezentanta archidiecezji poznańskiej po zajęciu II miejsca podczas czerwcowych przesłuchań chóralnych w Poznaniu. Pro Musica otrzymała wyróżnienie w VIII edycji warszawskiego konkursu.

Zespół podczas koncertu festiwalowego

Chór kameralny Pro Musica jest organizatorem stałych cykli koncertów chóralnych we Wrześni w ramach Festiwalu Pieśni Maryjnych, odbywającego się w październiku w kościele pw. Św. Ducha, oraz koncertów muzyki i poezji pasyjnej w parafiach wrzesińskich. W listopadzie 2008 roku współorganizował ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta i Gminy we Wrześni koncert chóru Poznańskie Słowiki pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza, podczas którego zaprezentował utwory epoki baroku.

Zespół ustawicznie pracuje nad doskonaleniem swoich umiejętności.

Kurs emisji głosu prowadzony przez wybitną śpiewaczkę oratoryjną, Marzenę Michałowską, w siedzibie chóru

Wszystkich miłośników śpiewu chóralnego zapraszamy do wspólnego śpiewania w zespole Pro Musica. Informacje o próbach i repertuarze pod tel. 605 217 311 lub 609 370 532,

Więcej informacji na stronie internetowej chóru.
 

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej