Yamaha Szkoła Muzyczna we Wrześni

Yamaha Szkoła Muzyczna we Wrześni

Szkoły Yamaha działają na całym świecie od ponad 50 lat, rocznie uczy się w nich około milion uczniów. W Polsce istnieją od 1992 roku, edukują obecnie około pięć tysięcy osób.

Szkoła we Wrześni funkcjonuje od 2006 roku – to jedna z blisko 90 szkół kształcących muzycznie dzieci, młodzież i dorosłych w Polsce. Jej oferta programowa jest bardzo bogata i stale modyfikowana. Odpowiednio dostosowane do wieku uczniów zajęcia prowadzone są w trzech głównych kierunkach:

Programy wczesnodziecięce

Robbi

Dla dzieci od 4 miesiąca życia do 1,6 roku. Śpiew, ruch przy muzyce, słuchanie odpowiednio dobranych utworów klasycznych, akompaniament instrumentów perkusyjnych, wiersze.

Zajęcia o charakterze relaksacyjnym, spokojnym, ćwiczenia stymulujące wszechstronny rozwój muzyczny, intelektualny, ruchowy, społeczny małego dziecka. Zajęcia raz w tygodniu – 45 min, grupa do 10 dzieci.

Szkraby i Muzyka

Dla dzieci w przedziale 1,6-4 lata. Śpiew, taniec, ćwiczenia pobudzająco-hamujące, gra na prostych instrumentach perkusyjnych, interpretacja muzyczna wierszy, plastyka, słuchanie muzyki klasycznej.

Zajęcia bardzo dynamiczne, usprawniające reakcje dzieci na bodźce muzyczne, kształcące koordynację ruchową. Zajęcia raz w tygodniu – 45 min. Grupa do 10 osób. 

Cudowny świat muzyki

Dla dzieci 4-6 lat. Tematyka lekcji i charakter jak w programie Szkraby i Muzyka, wzbogacony wiedzą teoretyczną (wartości rytmiczne, nazwy dźwięków, zapis muzyczny), realizacja praktyczna: na instrumentach perkusyjnych i flecie prostym, wokal. Zajęcia raz w tygodniu – 55 min. Grupa do 10 osób.

Dźwiękoludki

Dla dzieci od 4 do 7 lat. Oceniany jako jeden z najdoskonalszych programów edukacyjnych dla dzieci. Uczy gry na instrumentach klawiszowych, wprowadza w świat samodzielnego odtwarzania i komponowania muzyki. Elementy lekcji to: solfeż, piosenki, interpretacja ruchowa słuchanych utworów, zabawy muzyczne, gra. Zajęcia raz w tygodniu – 55 min. Grupy do 5 dzieci.

Uczniowie - Dźwiękoludki. Jędrzej Mikołajczyk (w środku) podczas przekazania głównej nagrody - keyboardu ufundowanej przez Centralę Szkół Muzycznych Yamaha w Polsce

Zajęcia rozwijają wrodzone zdolności muzyczne dzieci, nie przeprowadzamy żadnych weryfikacji predyspozycji. Wyposażenie ucznia: książka i 2 płyty CD. 

Programy instrumentalne

Instrumenty klawiszowe, w tym fortepian, gitara klasyczna, saksofony, w planach skrzypce, perkusja. Zapraszamy od 7 roku życia.

Program muzyki rozrywkowej

Gitary: elektryczna i basowa, wokal, grupy do 5 osób. 

Decyzja o podjęciu nauki poprzedzona jest bezpłatną lekcją próbną. Uczeń korzysta podczas lekcji z instrumentów szkoły.
 

Galeria

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej