Społeczne Ognisko Muzyczne we Wrześni

Społeczne Ognisko Muzyczne we Wrześni prowadzi działalność nauczania muzyki na terenie naszego powiatu od 1963 roku. Filie ogniska znajdowały się w Orzechowie, Zagórowie, Pyzdrach, Sokolnikach, Bieganowie, Słupcy, Strzałkowie, Kołaczkowie, Kaczanowie, Czerniejewie, Nekli i Miłosławiu. W tym czasie naukę pobierało około 2500 uczniów. Wielu absolwentów ogniska pracuje w jednostce wojska polskiego w Poznaniu jako muzycy zawodowi. Spora liczba byłych uczniów ukończyła wyższe studia muzyczne. Wielu z nich jest nauczycielami muzyki w wielkich miastach, np. w Krakowie, we Wrocławiu.

Wszyscy, którzy zajmują się nauczaniem muzyki na terenie Wrześni i okolic, są wychowankami Ogniska. Działalność Ogniska jest oparta na programie szkolnym. Prowadzona jest dokumentacja, pedagodzy są na „Karcie nauczyciela”. Placówka posiada osobowość prawną i rejestr sądowy oraz statut Ogniska zatwierdzony przez Urząd Kultury i Sztuki w Poznaniu. Instytucją nadrzędna Ogniska jest Stowarzyszenie Ognisk artystycznych w Poznaniu, które skupia wszystkie Ogniska na terenie województwa. Placówka prowadzi nauczanie na wszystkich typach instrumentów. Ukończenie Ogniska uprawnia do kontynuacji nauki w szkołach średnich.

Założycielem i wieloletnim dyrektorem (od 1963 do 2001 roku) był Hubert Gwiżdż. Obecnie Ognisko prowadzi jego żona, Anna Gwiżdż. Nauczyciele Ogniska byli odznaczani srebrnymi odznakami zasługi dla województwa za wyniki pracy.
 

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej