Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach

Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Pyzdrach

  • 62-310 Pyzdry, ul. Kaliska 25
  • tel. 63 276 82 07, fax 63 276 83 33
  • www.pyzdry.pl

Centrum przygotowuje zajęcia dla dzieci – prowadzone w placówce i w terenie, organizuje zajęcia w świetlicy przy bibliotece w Ratajach i spotkania pozalekcyjne w szkołach wiejskich oraz na miejscu: kółko taneczne, nauka gry na instrumentach klawiszowych, zajęcia wokalne. W zimie prowadzimy świetlicę opiekuńczo-wychowawczą. 

Współorganizujemy Przegląd Zespołów Amatorskich i Twórczości Ludowej, Noc Świętojańską i Ogólnopolski Bieg Kazimierzowski. Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym, przygotowując i obsługując różnego typu imprezy okolicznościowe i konkursy szkolne. Co roku włączamy się w akcję charytatywną Jurka Owsiaka. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan, organizując wypoczynek letni w formie półkolonii. Zapraszamy także na cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, który ma prezentować ich dorobek artystyczny. 

Przy Centrum działają:

Orkiestra Dęta

Od marca 2005 roku funkcję kapelmistrza pełni Adam Nyszler. Siedzibą Orkiestry Dętej jest kino „Syrena”. Zespół występuje na imprezach okolicznościowych na terenie gminy i uczestniczy w przeglądach na zewnątrz. Tworzą go dzieci i młodzież – łącznie 25 osób.

Seniorki

Zespół wokalny Seniorki prowadzi instruktor Zbigniew Wlazło. Grupę tworzy siedem osób. W jej repertuarze dominują piosenki o charakterze ludowym i biesiadnym. Zespół działa od siedmiu lat. Założycielką jest Irena Nowicka.

Aniołki Charliego

Zespół taneczny tworzony przez uczennice Samorządowego Publicznego Gimnazjum w Pyzdrach. Działa od niedawna, jego instruktorem tanecznym jest Julianna Koralewska. Próby zespołu odbywają się dwa razy w tygodniu po zajęciach lekcyjnych. Dziewczyny wykonują układy taneczne młodzieżowe i dyskotekowe.

Dyrektorem ośrodka jest Sylwia Mazurczak.
 

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej