Remont drogi powiatowej w Rudzie Komorskiej

Tytuł projektu: „Remont drogi powiatowej nr 4181P na odcinku od granicy powiatu jarocińskiego w Rudzie Komorskiej do drogi wojewódzkiej nr 442”

Nazwa Programu/Działania: Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny 2007-2013

Wartość projektu: 2 350 000 zł

Wielkość dofinansowania: 1 175 000 zł

Termin realizacji: 2011 r.

 

Ponad milion na drogę w Rudzie Komorskiej

W przyszłym roku ruszy remont kolejnej drogi powiatowej – tym razem na odcinku od granicy powiatu jarocińskiego w Rudzie Komorskiej do drogi wojewódzkiej nr 442. Wielkość dofinansowania przyznanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to dokładnie 1 175 000 zł. Projekt powiatu wrzesińskiego zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej.

Jak zostaną wykorzystane pieniądze? W 2011 zacznie się remont kapitalny nawierzchni na ponad pięciokilometrowym odcinku, do tego remont chodnika o długości  prawie kilometra, wykonanie oznakowania poziomego jezdni, likwidacja starego oznakowania pionowego i zastąpienie go odblaskowym, montaż poręczy sprężystych na nasypach i przepustach, odmulenie rowów drogowych. Inwestycja jest wyjątkowo potrzebna, bo droga znajduje się w tak złym stanie, że zagraża bezpieczeństwu użytkowników. Remont powinien też poprawić atrakcyjność turystyczną terenów nadwarciańskich.

To kolejna inwestycja na drogach powiatowych. W 2007 roku przebudowano drogę Kołaczkowo-Wszembórz o długości ponad trzech kilometrów. Powiat pozyskał na tę inwestycję dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości ponad 1,7 mln zł. Z tego samego źródła pochodziły pieniądze na rozpoczętą w tym roku przebudowę i rozbudowę odcinka Tarnowa-Spławie-Nowa Wieś Podgórna drogi powiatowej Pyzdry-Nowa Wieś Podgórna na długości ponad sześciu kilometrów. Na ten cel uzyskano 2,3 mln zł.

 

Karol Balicki

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej