Aktualności

2017-11-08

Jestem patriotą

Za kilka dni przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego 7 listopada, podczas zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe akcji „Jestem patriotą” wykonano 500 biało-czerwonych rozet.

 

 

W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z Wrześni: Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Politechnicznych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz podopieczni warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy z terenu powiatu. Uczestnicy wypełnili po brzegi aulę wrzesińskiego liceum i w twórczej atmosferze pod okiem terapeutek z WTZ Czeszewo wspólnie wykonywali okolicznościowe rozety. Harcerze z wrzesińskiego hufca „Wrzos” będą je rozdawać 11 listopada podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem akcji, która odbyła się już po raz czwarty, było Starostwo Powiatowe. 

Tradycyjnie nie zabrakło samorządowców, którzy z zapałem przyłączyli się do pracy. Wśród nich byli: starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz, wicestarosta wrzesiński Waldemar Grzegorek, przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Kaźmierczak, burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny, jego zastępca Artur Mokracki, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego Stefan Tomczak oraz prezes Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego Bolesław Święciechowski. 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada rozpoczną się mszą w kościele farnym o godzinie 10. Zaraz po mszy będzie miał miejsce uroczysty przemarsz ulicami miasta i złożenie kwiatów pod pomnikiem 68. Pułku Piechoty. O godzinie 18 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury będzie miał miejsce koncert „Zapytaj o Nią”, a 12 listopada o godzinie 17 Chór Camerata przedstawi śpiewanki patriotyczne.

Szymon Piotr Rewers