Aktualności

2017-04-13

Zapraszają studentów

Kaliska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa od niedawna kształci młodych ludzi na wydziale zamiejscowym we Wrześni. Już niedługo ruszy rekrutacja na nadchodzący rok akademicki, dlatego władze uczelni 6 kwietnia zaprosiły kandydatów na studentów do odwiedzin we wrzesińskiej siedzibie, mieszczącej się w budynku byłego NKJO przy ul. Wojska Polskiego 2.

Wrzesiński wydział Medyczno-Społeczno-Techniczny (wcześniej: Wydział Inżynierii Przemysłu) od roku akademickiego 2017/2018 ruszy z nową siłą. Dotychczasowa oferta studiowania mechaniki i budowy maszyn, zostanie wzbogacona od możliwość kształcenia na kierunku pielęgniarskim. O rozwoju wydziału zamiejscowego opowiadała kandydatom na studentów rektor PWSZ w Kaliszu Magdalena Pisarska-Krawczyk: – W zakresie technicznym uczymy we Wrześni już od roku i jesteśmy zadowoleni z poziomu, myślę, że studenci również. Od 1 października tego roku zapraszamy na studia pielęgniarskie – mówiła. Na tym plany uczelni się nie kończą: – Od semestru zimowego 2018 będziemy oferować też zarządzanie – dodała rektor PWSZ, zapewniając o wysokim poziomie kształcenia.

Starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz podkreślił, że podstawową bazę dla pielęgniarskiego kierunku stanowić będzie wrzesiński szpital: – Budynek został oddany do użytku nieco ponad rok temu i jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt – powiedział, podkreślając również, że obecnie zapotrzebowanie na personel medyczny jest bardzo duże. Nie słabnie także popyt na wykwalifikowanych inżynierów, dla których studia we Wrześni stoją otworem. Starosta przypomniał, że wrzesiński wydział zamiejscowy już teraz korzysta z solidnych pracowni technicznych, a będzie jeszcze lepiej, gdy w 2018 roku powstanie Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach. – To będzie zupełnie nowa jakość – powiedział.  

Uczniowie wrzesińskich szkół ponadgimnazjalnych, których zaproszono na drzwi otwarte, mieli tego dnia okazję poznać studentów z Kalisza, którzy zaprezentowali różne kierunki studiów, nie tylko te oferowane we Wrześni. Wśród młodych ludzi ogromne zainteresowanie wzbudził projekt absolwenta kaliskiej PWSZ – innowacyjna proteza ręki. Nie da się ukryć, że dla ambitnych możliwości rozwoju stoją otworem. Nic, tylko studiować. Wszystkie informacje dotyczące studiów są dostępne na stronach PWSZ Kalisz: www.pwsz.kalisz.pl

Klara Skrzypczyk