Aktualności

2013-12-09

Zielone światło dla logistyków, czerwone dla kelnerów

Materiał wideo na stronie www.tvwielkopolska.pl

Powiatowa Rada Zatrudnienia przychylnie odniosła się do pomysłu utworzenia nowego kierunku kształcenia. Chodzi o technika logistyka – nabór na rok szkolny 2014-2015 chciałby uruchomić Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich.

Jest to efekt poszukiwań nowych kierunków, które mogłyby zainteresować młodzież nie tylko z naszego powiatu. Celem jest przygotowanie uczniów do podjęcia pracy w lokalnych firmach zajmujących się obrotem towarów –  produkcyjnych i handlowych – mówił Maciej Mielczarek, dyrektor ZSZ. Członkowie rady pozytywnie zaopiniowali projekt, ale mieli pytania dotyczące nauczania języków obcych, zajęć z zakresu prawa, czy wsparcia psychologa w przygotowaniu do zawodu, w którym wymagana jest odporność na stres i presję czasu. Eugeniusz Wiśniewski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, dodał, że w powiecie wrzesińskim jest tylko jedna osoba z takim wykształceniem zarejestrowana jako bezrobotny. Dyrektor Mielczarek zwrócił także uwagę na problem słabego zainteresowania kształceniem w zawodzie kelnera. Zaproponował zawieszenie na jakiś czas tego naboru. Na ostateczne decyzje trzeba jednak jeszcze poczekać.


 

Drugą częścią zebrania było szkolenie Powiatowa Rada Zatrudnienia jako instytucja kształtująca politykę lokalnego rynku pracy przeprowadzone przez Centrum Doradztwa Szkoleniowego Globar Training. Już od początku kursu najbardziej interesujące okazały się kwestie praktyczne, na przykład informowanie stażystów o ich prawach i obowiązkach.

Katarzyna Błochowiak


 

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej