Aktualności

2011-07-06

Trwają szkolenia dla urzędników

                                               

Od września zeszłego roku urzędnicy uczestniczą w projekcie dofinansowanym z EFS Nowoczesny powiat wrzesiński – kompetentny urzędnik samorządowy. Cykl szkoleń poszerzył wiedzę pracowników samorządowych, wpłynął na efektywność i jakość wykonywanej pracy. Jednak najważniejszym rezultatem warsztatów będzie pozytywna ocena obsługi wydana przez interesantów.

Projekt realizuje powiat wrzesiński w partnerstwie z gminami Pyzdry, Nekla, Miłosław i Kołaczkowo. Dotychczas przeprowadzone zajęcia dotyczyły pozyskiwania środków unijnych, zarządzania zasobami ludzkimi oraz zamówień publicznych. Urzędnicy poznawali też zasady tworzenia prawa miejscowego, nauczyli się jak w praktyce wykorzystywać kodeks postępowania administracyjnego. Kolejne grupy dowiedziały się, na czym polega ochrona środowiska w procesie inwestycyjnym i jakie zasady rządzą rachunkowością budżetową. Obecnie doskonalą się w zakresie standardów obsługi interesanta,  rozwoju osobistego pracowników, a także gospodarowania mieniem gminy i powiatu.

Nie ulega wątpliwości, że szkolenia są najlepszym źródłem nauki i zdobywania umiejętności dla pracowników. – Dzięki warsztatom dotyczącym pozyskiwania środków unijnych zapoznałam się z zasadami analizy ekonomiczno-finansowej projektu, nauczyłam się tworzyć studium wykonalności. Szkolenie prowadzili wykwalifikowani i doświadczeni trenerzy – powiedziała Wioletta Topór-Mench z Urzędu Miejskiego w Pyzdrach. Uczestnicy szkolenia dotyczącego tworzenia prawa miejscowego stwierdzili, że znacznie wzbogaciło ono ich wiedzę na temat zasad tworzenia prawa miejscowego, w tym zasad stricte legislacyjnych. Nie ulega wątpliwości fakt, że pracownik wyszkolony, jest pracownikiem pożądanym.

Zajęcia prowadzone będą do końca sierpnia.

Urząd Miejski w Pyzdrach
 

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej