Trwa Akcja Letnia
Z wypoczynku w ramach VII Powiatowej Akcji Letniej – Dźwirzyno 2011 organizowanej przez Stowarzyszenie „Promyk” i Starostwo Powiatowe 4 lipca wróciła pierwsza grupa dzieci i młodzieży.
W programie „Wakacyjna fatamorgana? Odkrywamy Dziki Zachód nad morzem” realizowanym od 27 czerwca do 29 sierpnia są między innymi zajęcia edukacyjne, wypoczynek na plaży i imprezy integracyjne. – Widzimy, że jest zapotrzebowanie na takie akcje. To już siódma edycja. Pomysł się przyjął i akcja będzie odbywać się cyklicznie – powiedziała Bożena Nowacka, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej.
Poza zajęciami czekają na nie wycieczki do Drawska, Dobrzycy lub Czołpina. Zajęcia plastyczne, igrzyska kolonijne i wyprawy na Dziki Zachód w Zieleniewie, to gwarancja aktywnego spędzenia czasu. Oferta jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. – Projekt finansuje Starostwo Powiatowe, gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych i ośrodki pomocy społecznej. Otrzymujemy też dotacje m.in. z gminy Kołaczkowo i stowarzyszenia „Drogowskaz” – dodaje Nowacka.
Akcja potrwa do 29 sierpnia.
Informacja o wolnych miejscach
Sylwia Grzelińska















