Aktualności

2014-11-18

Przede wszystkim rozwój

Spotkanie poświęcone możliwościom pozyskania funduszy europejskich w nowej perspektywie 2014-2020, które odbyło się 14 listopada w sali Powiatowego Urzędu Pracy we Wrześni, zgromadziło komplet chętnych, głównie przedsiębiorców.

Informacji o tym na co i kto może dostać dotację udzielały konsultantki z gnieźnieńskiego Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

– Fundusze na lata 2014-2020 dopiero startują. Na tym spotkaniu dowiedzą się państwo, kto może z  nich skorzystać i na jakich warunkach. Odchodzimy od formy rozdawnictwa. Trzeba będzie spełnić określone warunki – mówiła Justyna Jastrzębska. Często przedsiębiorca pyta, na co może dostać fundusze. A to działa w odwrotną stronę – przychodząc do punktu trzeba mieć jakiś pomysł na biznes. Ważne jest też to, jaki rodzaj instytucji czy firmy ktoś reprezentuje, czy posiada partnerów i z jakiego obszaru pochodzi. Jako że wymogi jeszcze są dopracowywane, a każdy z przedsiębiorców ma inne potrzeby, oprócz ogólnych spotkań informacyjnych jest możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych.

Znane są już priorytety nowej perspektywy unijnej. Będą to cele, które wpisują się w strategię Europa 2020 – związane już nie z wyrównywaniem szans, ale z rozwojem kraju. Do najważniejszych należą wspieranie badań naukowych, rozwoju technologicznego i innowacji, ochrona środowiska i rozwój technologii komunikacyjnych. Do rozdania jest niemała kwota – 82,5 miliarda euro.

Aby skorzystać z porady, można udać się do punktu LPIFE w Gnieźnie, przy ulicy Rynek 10/1, ale także skorzystać z mobilnych punktów informacyjnych, które we Wrześni będą czynne 28 listopada i 12 grudnia w Starostwie Powiatowym, w pokoju nr 9. Więcej informacji

Agnieszka Przysiuda-Zielkowska


 

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej