Aktualności

2017-02-15

Miłość i jej humory

Może być od pierwszego wejrzenia, romantyczna, wymarzona, prawdziwa, ale i niespełniona, ślepa czy zdradzona. Najpiękniejsze polskie utwory o miłości zaprezentowali uczestnicy VIII Festiwalu Piosenki Miłosnej, który odbył się 14 lutego we Wrzesińskim Ośrodku Kultury.

Udział w konkursie mogli wziąć uczniowie gimnazjów z powiatu wrzesińskiego oraz ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatów gnieźnieńskiego, jarocińskiego, poznańskiego, słupeckiego, średzkiego i wrzesińskiego. Organizatorem był Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni.

Naszym celem jest popularyzowanie wśród młodych wykonawców polskich utworów o tematyce miłosnej oraz inspirowanie ich do artystycznych poszukiwań w dziedzinie poezji i muzyki. Uczestnicy dzielą się z publicznością swoim talentem wokalnym, umiejętnością gry na instrumencie, a także emocjami, jakie towarzyszą występom na scenie – podkreśla Agnieszka Pol, nauczycielka i pomysłodawczyni festiwalu.

W tym roku do rywalizacji o statuetkę klucza wiolinowego stanęło 39 uczniów (13 z gimnazjum i 26 ze szkół ponadgimnazjalnych). Wśród konkursowych propozycji znalazły się utwory liryczne, wesołe, z przymrużeniem oka, znane szerszej publiczność oraz zupełnie zapomniane w ciągu minionych lat. Nie zabrakło również wykonań z akompaniamentem fortepianu, gitary, fletu, a nawet waltorni. Miłą niespodzianką był specjalny występ grupy przedszkolaków z Przedszkola „Mali Przyrodnicy” we Wrześni, którzy zaprezentowali się podczas przerwy w konkursie.

Zwycięzców tegorocznego festiwalu wybrało jury w składzie: dyrygent chóru Lutnia Przemysław Piechocki – przewodniczący, wicestarosta wrzesiński Waldemar Grzegorek, muzyk Krzysztof Jasiński, współpomysłodawczyni imprezy Dorota Pawłowska z banku PBS i wicedyrektor ZSP Anita Rembowicz-Robaszkiewicz. Zostali nimi:

– w kategorii gimnazjum:

miejsce I – Iga Iglewska (Gimnazjum nr 2 we Wrześni),

miejsce II – Zuzanna Gabruk (Gimnazjum nr 2 we Wrześni),

miejsce III – Mikołaj Milczarek (Zespół Szkół nr 1 we Wrześni),

wyróżnienie – Angelika Bączkiewicz (Gimnazjum nr 2 we Wrześni), Natalia Szczepańska (Gimnazjum nr 3 w Nowym Folwarku);

– w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

miejsce I – Julia Bażant (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie),

miejsce II – Natalia Lauchsztet (I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie),

miejsce III – Kacper Maj (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni), Anna Przybylak (Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu),

wyróżnienie – Inez Ngajen Nigoc  (Liceum Ogólnokształcące w Mogilnie), Mateusz Błaszczyk (Liceum Ogólnokształcące we Wrześni), Paulina Szczepańska (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz.

Marlena Modrowska

 

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej