Aktualności

2014-01-17

Michalski sportowcem roku

Podczas gali 79. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” wrzesiński sprinter otrzymał tytuł Najlepszego Sportowca Niepełnosprawnego 2013 roku. Michalski odebrał statuetkę z rąk Roberta Korzeniowskiego.

Wielka uroczystość w Teatrze Polskim w Warszawie ściągnęła 11 stycznia same sportowe osobowości. Plebiscyt wygrała Justyna Kowalczyk. Biegaczka narciarska została uhonorowana tym tytułem piąty raz z rzędu. Drugie miejsce zajął skoczek narciarski Kamil Stoch, a na trzecim uplasował się miotacz Paweł Fajdek.

Zamiast laudacji moglibyśmy pokazać dwa zwycięskie biegi Mateusza i to by wystarczyło – powiedział o występie Michalskiego na Paraolimpiadzie w Londynie Rober Korzeniowski, dodając: – Polski Usain Bolt, król sprintu – Mateusz Michalski! Lekkoatleta w krótkim przemówieniu podziękował za wsparcie: – Dziesięć lat treningów, żeby tu z Państwem być... Ale ciężka praca to nie wszystko.Chciałbym serdecznie podziękować firmie Impuls, firmie Orlen, burmistrzowi Wrześni Tomaszowi Kałużnemu, byłemu trenerowi Adamowi Kaczorowi, Zbyszkowi Lewkowiczowi, który pomaga nam na wszystkich wyjazdach, oraz wszystkim z mojego klubu Start Gorzów za pomoc w życiu i sporcie.

Mateusz Michalski wynikiem 21,56 sekundy w biegu na 200 metrów ustanowił rekord świata wśród osób niepełnosprawnych podczas igrzysk olimpijskich w 2012 roku. Oprócz złota, wywalczył również srebro w biegu na 100 metrów. Rok wcześniej zdobył dwa tytuły mistrza świata w Nowej Zelandii. Niesłabnącą formę potwierdził na zeszłorocznych lekkoatletycznych mistrzostwach świata we Francji, gdzie ponownie zostawił rywali w tyle. Sportowiec jest osobą niedowidzącą.

Katarzyna Błochowiak

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej