Aktualności

2017-03-15

Kandydaci mile widziani

Gimnazjaliści już niedługo staną przed koniecznością podjęcia decyzji o swojej dalszej edukacji. Ułatwić im to mają drzwi otwarte, czyli spotkania z uczniami i nauczycielami szkół, w których będą chcieli kontynuować naukę.

Pierwsze w tym roku zorganizował 3 i 4 marca Zespół Szkół Politechnicznych. Już tradycyjnie przygotowano stoiska promujące kształcenie w zawodach: technik informatyk, technik elektronik, technik budownictwa, technik mechanik, technik ekonomista, technik architektury krajobrazu, operator obrabiarek skrawających, monter mechatronik, mechanik precyzyjny. – Wymiana informacji pomiędzy młodzieżą już uczącą się w ZSP a gimnazjalistami, którzy nie zawsze wiedzą, co wybrać i jak pokierować dalszą edukacją, jest bezcenna – zapewnia wicedyrektor Anita Rembowicz-Robaszkiewicz. Nic zatem dziwnego, że w ciągu kilku godzin szkolę odwiedziło ponad dwieście osób. Z uwagą przysłuchiwały się one wyjaśnieniom nauczycieli, rozmawiały z uczniami albo brały udział w zorganizowanych dla nich zajęciach pokazowych. Była też możliwość spotkania się z przedstawicielami firm Volkswagen i Gestamp, którzy od ubiegłego roku są partnerami ZSP i patronami kierunku – mechanik precyzyjny.

Również 4 marca gimnazjaliści i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Degustacja ciastek wypiekanych w pracowni gastronomicznej i warzywno-serowych przekąsek z kuchni szkolnego internatu, warsztaty artystycznego wyrobu biżuterii, składania serwetek i ręczników hotelowych, a nawet kawowy peeling na dłoniach, to tylko niektóre z atrakcji zaproponowanych przybyłym gościom. Ponadto w gabinetach weterynaryjnych przyglądano się badaniom diagnostycznym i zabiegom pielęgnacyjnym, którym poddawano sympatycznych czworonogów. Zainteresowaniem cieszyły się też pokazy walki w bliskim kontakcie w wykonaniu klas wojskowych i policyjnych oraz pozorowane wypadki przygotowane przez uczniów ratownictwa medycznego. Przy okazji można było również zrobić sobie EKG oraz pomiar ciśnienia tętniczego. Jak zwykle swoje stoisko w sąsiedztwie klas mundurowych wystawiła Wojskowa Komenda Uzupełnień z Konina.

Już dzisiaj wrzesińskie szkoły ponadgimnazjalne zapraszają chętnych na kolejne drzwi otwarte, które odbędą się w następujących terminach: 

- 30 marca (czwartek) godz. 17-19 – Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza

- 1 kwietnia (sobota) godz. 10-13 – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących 

- 5 kwietnia (środa) od godz. 15.15 – Zespół Szkół Zawodowych nr 2

- 21 kwietnia (piątek) godz. 16-18.30, 22 kwietnia (sobota) godz. 10-12 – Zespół Szkół Politechnicznych. 

 (red.)

 
 
 
 

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej