Aktualności

2014-03-12

Jak liczyć, by się nie przeliczyć?

Na trzecim już szkoleniu dla organizacji pozarządowych, zorganizowanym wspólnie przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Poznaniu wraz z Partnerem – Fundacją Kształcenia Ustawicznego „PERITIA” oraz Starostwo Powiatowe we Wrześni sala była pełna. Tematem warsztatu była rachunkowość i księgowość w NGO.

Spotkanie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem zapewne dlatego, że zgodnie z ustawą o rachunkowości, każda organizacja pozarządowa musi prowadzić pełną księgowość, nawet jeśli jej jedynym przychodem są składki członkowskie. Celem poprawnego prowadzenia ksiąg przez organizacje jest przejrzysty obraz ich finansów. Ważnym obowiązkiem NGO jest także przygotowywanie rocznych sprawozdań finansowych, które obrazują kondycję organizacji. Uczestnicy spotkania aktywnie włączyli się w dyskusję, mieli wiele pytań i wątpliwości, które prowadząca Dorota Pawlaczyk z Biura Usług Rachunkowych Perfekt w Luboniu starała się rozwiewać. – Spotkanie utwierdziło mnie w przekonaniu, że lepiej podpisać umowę z księgową, bo prowadząc samemu rachunkowość, można pominąć ważne rzeczy – mówi jeden z uczestników, pan Jacek. – Szkolenie było bardzo pouczające, pewne kwestie wyjaśniło, inne uświadomiło i jest to bardzo cenna wiedza – dodaje.

Agnieszka Przysiuda-Zielkowska
 


 

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej