Aktualności

2017-09-25

Fotografie i dokumenty na 200-lecie powiatu

Zwracamy się do mieszkańców Wrześni i powiatu wrzesińskiego z prośbą o udostępnienie posiadanych w zbiorach rodzinnych i innych zbiorach prywatnych wszelkich fotografii i dokumentów dotyczących różnych aspektów historii ziemi wrzesińskiej, miast i wsi, od gospodarki po kulturę. 

Można je udostępnić w dwojaki sposób:

- wypożyczenie oryginału, który po skopiowaniu zostanie zwrócony,

- dostarczenie kopii w postaci dobrej jakości skanu oryginału.

Fotografie i dokumenty mają wartość historyczną (są źródłami historycznymi), jeśli można określić czas i miejsce ich wykonania oraz rozpoznać prezentowane na niej osoby albo obiekty, czy też okoliczności ich powstania. Dlatego przy każdym udostępnianym zdjęciu i dokumencie pożądany byłby choćby bardzo ogólny opis. Materiały te stanowić będą ilustracje w przygotowywanym przez zespół autorów opracowaniu „200 lat powiatu wrzesińskiego”. Wszystkie wykorzystane w tej publikacji fotografie i dokumenty zaopatrzone będą w podpisie w informację o źródle, z którego pochodzą, czyli o osobie lub rodzinie je udostępniającej. 

Osoby pragnące przyłączyć się do pracy nad publikacją przez udostępnienie posiadanych źródeł mogą kontaktować się pisząc na adres mejlowy: mariantorzewski@o2.pl lub dzwoniąc na numer 516 837 213.

w imieniu zespołu autorów

redaktor przygotowywanej publikacji Marian Torzewski

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej