Aktualności

2017-03-16

Co to jest kształcenie ustawiczne?

Kształcenie Ustawiczne to proces stałego odnawiania, rozwijania i doskonalenia kwalifikacji zawodowych człowieka trwający przez całe jego życie, niezależnie od jego wieku.

Jedną z form kształcenia ustawicznego są Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe (KKZ). Ukończenie takiego kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, przeprowadzonego na takich samych warunkach i w taki sam sposób, jak w przypadku kształcenia realizowanego przez szkołę ponadgimnazjalną. Kursy kwalifikacyjne pozwalają uzyskać tytuł technika.

Od września ubiegłego roku tę formę kształcenia jako nowość wprowadziło Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrześni, kierowane przez Urszulę Kropaczewską. WSCKU jako publiczna placówka oświatowa posiada bogatą ofertę  bezpłatnych, weekendowych kwalifikacyjnych kursów zawodowych dla osób dorosłych, które z różnych przyczyn chciałyby uzupełnić swoje wykształcenie, udoskonalić i poszerzyć swoją wiedzę, uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe i tym samym mieć większe szanse na znalezienie lepszej i bardziej rozwijającej pracy.

W WSCKU kształci się około 70 osób w trzech kategoriach zawodowych:

• technik administracji – na tym kierunku zdobyć można wiedzę w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego, prawa pracy, wykonuje się ćwiczenia biurowe,

• technik logistyk – przygotowuje do wykonywania zadań związanych z planowaniem i organizacją pracy, kontrolowaniem przemieszczania się towarów od producenta do konsumenta,

• technik ochrony fizycznej osób i mienia – uzyskanie takiego tytułu jest podstawą do uzyskania licencji II stopnia pracownika ochrony fizycznej.

Oprócz typowo zawodowych przedmiotów kursanci mają możliwość nauki języka obcego i technik samoobrony.

Jeśli nie chcesz czekać dłużej na zdobycie swojego nowego, wymarzonego zawodu, to zapraszamy do Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrześni przy ulicy Wojska Polskiego 2A. 

W chwili obecnej jest prowadzony nabór na wymienione kierunki. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 607 615 040, 61 436 48 28.

Na naukę i zmiany w życiu nigdy nie jest za późno.                              

WSCKU

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej