Aktualności

2017-08-25

Budowa Centrum tuż-tuż

Już wkrótce ruszy budowa Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, firmą Mirbud ze Skierniewic.

Starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz oraz wicestarosta Waldemar Grzegorek wraz z wiceprezesem zarządu firmy Mirbud Sławomirem Nowakiem złożyli podpisy na umowie o budowę Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii 25 sierpnia w starostwie powiatowym. Przypomnijmy, że jest to inwestycja związana z planami rozwoju szkolnictwa zawodowego w powiecie wrzesińskim, która z jednej strony będzie odpowiedzią na kadrowe zapotrzebowanie lokalnych firm, z drugiej zaś pozwoli pracownikom i uczniom na skuteczne zdobycie pożądanych kwalifikacji. Projekt otrzymał 45,5 mln zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Macie państwo wspaniały pomysł na przygotowanie do pracy ludzi, którzy będą niemalże od razu użyteczni w zakładach pracy – ocenił Sławomir Nowak, zapewniając, że mimo relatywnie krótkiego terminu realizacji (Centrum ma powstać w ciągu 12 miesięcy), firma dysponuje odpowiednim doświadczeniem w budowaniu podobnych obiektów. W czasie jej ponad 30-letniego istnienia wykonała ponad 350 udanych projektów i nie pozostawiła żadnego bez ukończenia. – Teren budowy jest przygotowany – powiedział starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz.

 

Równocześnie z umową na budowę Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii zostały podpisane umowy z inspektorami nadzoru nad realizacją zadania: budowlanym i sanitarnym.

Wydział Inwestycji, Zamówień Publicznych i Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego wraz z rozpoczęciem prac budowlanych w Grzymysławicach planuje ruszyć z procedurą przetargową na zakup sprzętu i wyposażenia Centrum. Plac budowy ma zostać przekazany wykonawcy w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Klara Skrzypczyk

 

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej