Aktualności

2017-02-21

Bilety na Kaziuki wyprzedane

Już po raz dziesiąty Wrzesińskim Ośrodkiem Kultury zawładną ludowe śpiewy i tańce, a tradycyjne stroje zachwycą feerią barw. W tym roku na Kaziukach Wileńskich wystąpi polonijny Zespół Pieśni i Tańca „Karolinka” z Brześcia. Imprezę przygotowują Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta i Gminy Września. W ciągu kilku dni od rozpoczęcia sprzedaży wyprzedała się cała pula biletów na Kaziuki Wileńskie. Sprzedano w sumie ponad  1000 sztuk.

 

Organizowane we Wrześni Kaziuki nawiązują do wileńskiej ponad 300-letniej tradycji jarmarków, kiermaszy i występów artystycznych. Marcowe święto jest związane ze wspomnieniem wspólnego patrona Polski i Litwy królewicza Kazimierza, ale uważane jest także za symboliczną zapowiedź wiosny. Tę porę roku, kiedy wszystko budzi się na nowo do życia zwiastują we Wrześni barwne i radosne koncerty, które w ciągu ostatniej dekady dobrze wpisały się w kulturalną mapę naszego powiatu. W tym roku na deskach WOK-u pojawi się Zespół Pieśni i Tańca „Karolinka”, który już raz, w 2012 roku, zachwycił wrzesińską publiczność. Zespół powstał w 1992 roku i działając pod patronatem Konsulatu Generalnego RP realizuje misję krzewienia polskiej kultury. „Karolinka” liczy niemal 90 osób w różnym wieku, wśród których są także przedstawiciele innych narodowości, zachwyceni polskim folklorem. W repertuarze zespołu znajdziemy zarówno tańce z różnych regionów Polski, jak i przyśpiewki z okolic Brześcia. Występom towarzyszy kapela ludowa, składająca się z doświadczonych muzyków. Wykonywany w całości na żywo repertuar zapowiada prawdziwą ucztę dla oka i ucha, na którą zapraszają starosta wrzesiński i burmistrz wrześni. W czasie Kaziuków Wileńskich odbędzie się kiermasz palm i ozdób przygotowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z naszego powiatu.

Zespół Pieśni i Tańca „Karolinka” wystąpi w piątek, 3 marca o godz. 18.00 oraz dwukrotnie w sobotę, 4 marca o godz. 15.00 i 18.00.

Dzień później odbędą się Kaziuki w Poznaniu; szczegóły na plakacie poniżej.

Zapraszamy!

(red.)

 

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej