Aktualności

2017-04-12

Aktywnie na wiosnę

Dobiegła końca kolejna odsłona Powiatowej Akademii Ruchu. Ostatnie zajęcia odbyły się 11 kwietnia.

Po udanej pierwszej Powiatowej Akademii Ruchu, która odbywała się jesienią zeszłego roku, zainteresowanie aktywnością fizyczną na wiosnę było bardzo duże. Dla uczestników nowej edycji przygotowano łącznie ponad 120 miejsc w czterech grupach zajęciowych. Panie, które jesienią stawiały pierwsze kroki w ćwiczeniach aerobowych, mogły dalej szlifować formę, dołączając do grupy zaawansowanej. Nie zabrakło aerobiku dla początkujących, który pozwolił nowicjuszkom rozpocząć przygodę w tej dyscyplinie. Poza tym kontynuowane były lekcje jogi oraz pojawiła się nowość – fitball, czyli trening z wykorzystaniem gumowych piłek. Niezmienny pozostał cel programu: propagowanie zdrowego stylu życia i upowszechnienie aktywności fizycznej wśród mieszkańców powiatu wrzesińskiego. Udział w akcji był bezpłatny.

Pierwsze spotkanie tego cyklu odbyło się 6 lutego, więc wraz z nastaniem cieplejszych wiosennych dni wytrwałe uczestniczki mogły dostrzec efekty ćwiczeń. Postępy bez trudu zauważyły też prowadzące zajęcia: – Co tydzień robiłyśmy jedno ćwiczenie, na którym świetnie można zaobserwować efekty: plank, czyli tzw. deska, które polega na tym, że ciało wspieramy na przedramionach lub dłoniach, a nogi są wyprostowane. Wzmacnia się przy tym brzuch, ramiona, obręcz barkowa. Z tygodnia na tydzień urozmaicałyśmy to ćwiczenie, dodając np. wymachy nóg. Na początku panie wytrzymały dosłownie parę sekund, natomiast podczas ostatnich zajęć już znacznie dłużej i widać było, że mięśnie bardzo się wzmocniły – opowiada o początkującej grupie instruktorka aerobiku Justyna Andrzejewska.

Dla trenerek niewątpliwie największym wyzwaniem było dostosowanie ćwiczeń do zróżnicowanych wiekowo grup. Przekrój wiekowy uczestniczek tylko potwierdza, że Powiatowa Akademia Ruchu jest dla wszystkich, trzeba tylko chcieć. Referat Promocji Zatrudnienia, Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego we Wrześni planuje zorganizowanie kolejnej takiej akcji jesienią. O szczegółach będziemy informować na łamach „Przeglądu Powiatowego”.

Klara Skrzypczyk

Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej