Aktualności

2017-02-15

50 twarzy Janusza Radka

W walentynkowym koncercie, który odbył się 11 lutego w kościele poewangelickim w Miłosławiu, zaśpiewał Janusz Radek.

 

Artysta obdarzony niesamowitym głosem i charyzmą zaczarował publiczność. – Będę śpiewał różnymi technikami i sposobami, będzie dużo nowoczesnej wokalistyki, która jest kompendium tego, co wymyślono w ciągu 80 lat w muzyce – obiecywał przed koncertem. I nie zawiódł. Podczas półtoragodzinnego występu zaśpiewał bardzo różne piosenki, pokazując ogromną skalę głosu oraz talent wokalny i aktorski.

Program Serwus do jutra, który stanowił kanwę koncertu, to zbiór najlepszych piosenek z licznych recitali Radka. W kościele poewangelickim zabrzmiały m.in. Dziękuję za miłość, Żałuję każdego dnia bez ciebie, Słowik, czy utwory Czesława Niemena: Pod papugami, Wspomnienie. Artysta różnorodnym repertuarem udowodnił, że nie lubi być kategoryzowany i szufladkowany. Śpiewał kabaretowo, lirycznie, operetkowo, rockowo, teatralnie, a nawet rapował. W każdym w tych wcieleń był prawdziwy i doskonały. Tematem przewodnim występu, jak przystało na koncert walentynkowy, była miłość. Widzowie usłyszeli piosenki o różnych odcieniach i rodzajach miłości. Wokalista bawił się też słowami miłość i Miłosław, zestawiając je w różnych konfiguracjach. – Sławicie miłość – mówił.

Janusz Radek na samym początku koncertu nawiązał świetny koncert z publicznością, który utrzymywał do końca występu, wdając się w rozmowy, opowiadając czy też włączając do wspólnego występu. – Mam nadzieję, że jeszcze mnie kiedyś zaprosicie. Żałuję, że nie ma tu fontanny, do której mógłbym wrzucić pieniążek – żartował.

Miłosławski koncert był przede wszystkim spotkaniem ze świetnym artystą, który udowodnił, że muzyka nie ma granic i ram. Zarówno osoba Janusza Radka, jak i samo wydarzenie na długo zapiszą się w pamięci widzów i miejsca.

Organizatorem wieczoru było Starostwo Powiatowe przy współpracy stowarzyszenia Kulturalny Miłosław.

Agnieszka Przysiuda-Zielkowska


Biuletyn Informacji Publicznej

jak załatwić sprawę w urzędzie

Mapa powiatu

Przegląd Powiatowy - Biuletyn Informacyjny Powiatu Wrzesińskiego

Szlak Piastowski

Kronika filmowa Powiatu Wrzesińskiego

Bezpłatny System Informacji Sisms.pl

Atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż

Powiat Wrzesiński - zobacz naszą prezentację

Ostrzeżenia, Komunikaty, Informacje

Oferty pracy on-line

Aby obejrzeć mapę powiatu, prosimy o zainstalowanie programu Adobe Flash Player. Pobierz najnowszą wersję odtwarzacza Flash.

Wybór mapy powiatu:

Mapa google System informacji przestrzennej